מיקרוטופינג לרצפה

בטון מוטבע הוא אחת משיטות הריצוף המוכרות היום בעולם וגם בישראל כמומלצות ביותר לרצפת שטחי ריצוף אחידים ומעוצבים.

הבטון המוטבע נקרא גם בומנייט (חלק משמעותי של עיצוב הבית) אם תרצו והוא נפוץ מאוד בעיקר בשטחים פתוחים אם כי עושים בו שימוש לעתים גם במוזיאונים, מתחמי חניה ולעתים אפילו משרדים ובתי מגורים. הבטון המוטבע יכול להיות מוכן באותו היום אך דורש ייבוש של כמה ימים עם שלבי גימור ובסופו של דבר ניתן לקבל תוצאה מרשימה החוסכת לנו זמן, עבודה וכסף רב.

בטון מוטבע – מי המציא וממתי הוא קיים?

בשנות ה50 של המאה העשרים המציא מר "בראד באומן" את שיטת הבטון המוטבע הנקראת גם בומנייט ומאז מאות קבלנים בארץ ובעולם הוכשרו מקצועית לביצוע עבודות אלה לאורך השנים. לא כל קבלן יודע לבצע את העבודה הזו מכיוון שמדובר באומנות ויצירת מופת לכל דבר. הייחודיות של הבטון המוחלק מעניקה לו יתרון על פני סוגי משטח אחרים והתוצאה הסופית שלו היא מדהימה ומקצועית.

מדוע בטון מוטבע ולא קרמיקה?

בדרך כלל מה שהיה נהוג לעשות כדי ליצור רצפה יפה לבית, למרפסת, לגינה או לכל מקום אחר – היה לחפות את הרצפה עם אריחים קרמיים. ניתן לבחור אריחים בסגנון המועדף עלינו ואיש המקצוע מבצע את החיפוי במקצועיות רבה. גם זו טכניקה נהדרת לחיפוי ריצפה אולם בטון מוטבע הפך להיות יותר ויותר פופולרי בשנים האחרונות ואף מועדף על ידי מעצבים ואדריכלים רבים וזאת מכמה סיבות עיקריות:

  • אפשרויות עיצוב בלתי נגמרות.
  • משטח נוחה ובטוחה לילדים למשחק.
  • משטח עמיד בפני תנאי מזג האוויר.
  • משטח חזק העמיד גם בפני פגיעות פיזיות כמו כלי עבודה שנפל, רהיט או אבן. מה שעשוי לשבור את הקרמיקה ולגרום לכאב ראש למציאת אריחים תואמים ותיקון של הריצוף – לא קיים במשטח מוטבע.
  • ניתן להשלים חלקים נוספים, תואמים וביתר קלות.
  • נעים יותר להליכה עליו.
  • סגנון מודרני מהודר.

כיצד מבצעים את עבודת הבטון המוטבע?

בטון מוטבע, כמו עם בטון מוחלק, עושים בהתחלה כמו כל משטח בטון אחר. יש להכין את המקום בעומק המתאים, להניח שכבה של חצץ/אבנים ורשתות ברזל. לאחר מכן יש לצקת את הבטון אל תוך המבנה הרצוי של הרצפה/השבילים. במהלך העובדה תתבצע ההטמעה באמצעות חומצות מיוחדות לצביעת הרצפה והענקת הגוון או העיצוב הרצוי. כמובן שלא כל אחד יכול לבצע את העבודה הזו ולא מדובר בבטון רגיל. לאחר שהבטון מתייבש (כמה ימים) מורחים את הסילר – חומר המסייע במניעת חדירה של מים והענקת מראה מבריק, אחיד ויפיפה.

היכן כדאי לעשות בטון מוטבע?

הבטון המוטבע פופולרי מאוד בעיקר בקרב משטחי חוץ וסביר להניח שגם אתם תרצו לעשות בו שימוש במשטח חוץ כזה או אחר. בדרך כלל משתמש בו במקומות ציבוריים ומתחמים מסחריים, אולם גם פרטיים נוהגים לעשות בו שימוש לריצוף החניה, המרפסת או שטחים מסוימים בגינה. באמצעות הפיגמנטים המיוחדים ניתן לבנות את העיצוב הנכון ולהתאים את המשטח כמעט לכל מקום עם כל נוף ולכל אדם עם הטעם שלו. בסיום העבודה מתקבל משטח מהודר, בעל גוון יוקרתי/מודרני/עתיק לפי בחירתכם ורצונכם.

אז אם אתם רוצים עיצוב בטון מוטבע מיוחד בשטח שלכם צרו עמנו קשר באתר או בטלפון ונשמח לתת לכם שירות.

סירטון על בטון מוטבע