חברת בדק בית

כשרוצים להשקיע בנכס פונים תמיד לאנשי מקצוע שיעזרו לכם למצוא אותו, לבדוק את כדאיות והיתכנות העסקה.

כך שאין שום סיבה להימנע גם לבדיקה המקצועית ביותר של הנכס מהמסד ועד הטפחות על ידי חברת בדק בית, שעושה את העבודה היסודית והמוסמכת ביותר על מנת לבדוק את הנכס ולהגיש לכם דוח מלא.

הדוחות השגרתיים של נכסים הם בדרך כלל ברורים ויסודיים מאוד, ולכם תמיד יש אפשרות לבקש סעיפים נוספים לבדיקה אם נראה לכם שזה רלוונטי לנכס ולסיכויי העסקה. זה יכול להיות כל נושא שמעניין אתכם בנוגע לנכס הזה מעבר לכל מה שכבר מסוכם ומוגש לכם בדוח הבסיסי.

למה חשוב לעשות בדק בית?

זה יכול להיות גם לנכסים שמיועדים להיות מסחריים או עסקיים ותעשייתיים, וזה יכול להיות בנכס שעומד להיות בית מגורים, פרטי או בניין משותף.

אנו בחברת אומנות ובטון, יודעים שהכי חשוב זה למצוא את החברה שמציעה לכם אנשי מקצוע מתחום הבנייה שמבינים מה הם עושים ומה צריך לבדוק מבלי לפספס אף נקודה חשובה.

זה חיוני לכם לקבל את התמונה המלאה ולכן אנשי בדק בית טובים עוברים אתכם על כל הפרטים ומסבירים לכם בדיוק מה הם מתכוונים לעשות כדי שלכם יהיו כל הפרטים החיוניים לקבלת החלטה אם להשקיע בנכס ולקנות אותו.

הבדיקה נעשית מהתשתיות ועד הגג, כולל תכניות בנייה והיתרי בנייה שונים, במיוחד לנכסים שאין לכם דרך אחרת ללמוד עליהם את תעוד הזהות שלהם.

האם זה מתאים רק למי שרוצה לקנות נכס?

לא תמיד עושים את הבדיקה כשרוצים לקנות. יכול להיות שמדובר בנכס שנמצא ברשותכם שנים רבות ולפני השכרה או מכירה אתם רוצים לדעת עליו הכל כדי לא להגיע למצב שבו אתם עלולים להיות מואשמים בהסתרת מידע חיוני מהקונים או מהשוכרים.

בכלל, זה תמיד חשוב ונכון לעשות בדק בית בנכס שלכם אחת לכמה שנים כדדי לתפוס ליקויים ובעיות שונות בזמן ובשלב הראשוני על מנת למנוע כל נזק מידרדר לאט לאט.

זה נכון במיוחד כאשר יש סכנה לתשתיות, כאשר מדובר בנכס ישן שנבנה בשנים שבהן לא היו טכנולוגיות מתקדמות ושיש הזדמנות לשפץ אותו או להשביח אותו על מנת להציע נכס טוב יותר שיקבל מחיר שווה יותר בהשכרה או בקנייה.

לכם זה כדאי בכל מקרה, הן כמשכירים והן כמוכרים והציע נכס עם כל המידע עליו.

זה מוכיח לצד השני שאתם הוגנים ויש לכם את כל הכוונות הטהורות להגיע לעסקה ממקום גלוי וללא הסתרת פרטים.

מה בודקים בנכס?

הבדיקה החשובה ביותר והראשונית היא בדיקה של אנשי מקצוע מתחום הבניין וההנדסה שמשווים את רישומי הנכס למצבו בפועל.

קורה לא פעם שאפילו הקבלן שבנה את הבית לא דייק במדידות או שפשוט לא בנה את כל מה שהיה צריך לבנות והנכס מחויב עדיין לפי מדידה ושטח אחרים.

זה חייב להיות מעודכן ורשום גם ברשויות וגם במנהל, וגם ברשות המקומית שמחייבת אתכם על מסים וארנונה לפי מה שרשום.

כמו כן, בודקים אם יש תוספות בנייה האם נעשו כחוק ולפי כל ההיתרים, כדי להבטיח שאתם לא עומדים להיות מסובכים בהליכים שונים בגלל מה שעשו בעלי הנכס לפניכם.

בדיקת תשתיות ורשתות

תשתיות המבנה חייבות להיות תקינות ובשימוש של מוצרי בטון וחשמל שונים, וזה כולל את רשת החשמל, תשתית המים והביוב, תשתיות תקשורת וכל מה שהכניסו למבנה, כולל תשתיות הסקה ומיזוג.

כמו כן, בודקים את רמת הגימור של המבנה כדי להבטיח שנעשה במקצועיות וזה כולל מסגרות, נגרות, צבע וטיח ואפילו איטום המבנה והגג. אתם יכולים, כמובן, להוסיף עוד נושאים לבדיקה.