בטון בשטחים ציבוריים

כל מי שמסתובב כיום בשטחים ציבוריים, גינות ציבוריות, פארקים, שכונות מגורים, יכול למצוא מגוון רחב של מתקנים אשר נועדו לשרת את העוברים ושבים במקום, וכן את המשתמשים במרחב הציבורי. מדובר על מתקנים ייחודים אשר אמורים לשמש אותם לצרכים שונים, בין אם זה ישיבה, פעילות ספורטיבית, וכל צורך אחר.

כשמתכננים בנייה או התקנה של מתקנים בשטחים ציבוריים, אזי שיש צורך לדעת כיצד לעשות זאת באופן נכון, מדויק ובטוח, על מנת שכל מי שירצה להשתמש בהם יוכל לעשות זאת ללא חשש, ומבלי שיגרם לו נזק. זה נכון במקרים של מתקנים המיועדים למשחקים או פעילות אחרת, וכן זה נכון במקרה של ריהוט רחוב המיועד לשימוש פסיבי, למשל, ספסלים לישיבה או כל דבר דומה.

איך מתכננים הקמה של מתקנים בשטחים ציבוריים

עוד לפני שמגיעים לשאלה איך מתקינים מתקנים בצורה בטוחה בשטחים ציבוריים, צריך להבין כיצד מתכננים מה ואיפה להתקין. הרי לא בכל מקום יש צורך בכך, ואם קיים צורך, צריך להבין את מי זה אמור לשרת וכיצד. אחרת עלולים להתקין מתקנים שלא ייעשה בהם שימוש כלל.

למשל, צריך לבחון הקמה של מתקנים בשטחים ציבוריים על פי סוג השטח ועל פי האזור בו בוחרים להתקין אותם. לדוגמא, אם מדובר על פארק ציבורי, אז באופן טבעי יהיה צורך בהתקנת ריהוט רחוב שישמש את מבקרי הפארק. בהתאם לכך, גם יהיה צורך לייצר סביבה מתאימה לכך, בין אם זה משטחי בטון שיאפשרו את תהליך ההתקנה, ובין אם מדובר בפתרונות הצללה שיאפשרו שימוש נוח בריהוט.

אנו בחברה המתמחה בבטון מוחלק, יודעים שמעבר לכך, צריך לבחון את תנאי המקום, בין אם זה מבחינת גודל או מבחינות אחרות, זאת על מנת לדעת כיצד לתכנן התקנה נכונה של כל הפריטים השונים, באופן שגם יהיה נעים להשתמש בהם וגם יהיה נעים בעין והם ישתלבו היטב בעיצוב של המקום. גם הפריטים אשר אמורים להיות מותקנים, צריכים להיות מעוצבים ומתאימים לסגנון ולעיצוב של המקום.

כיצד מבצעים התקנה באופן בטוח

כאמור, יש לייצר בסיס נוח לצורך התקנה, הן של ריהוט רחוב והן של מתקנים אחרים. ברוב המקרים, ייעשה שימוש במשטחי בטון עליהם יהיה אפשר להתקין את המתקנים השונים בצורה סדירה ובטוחה. המשטח כשלעצמו אמור להיות בטוח לשימוש, לא מחליק, מדורג או כל דבר אחר שעלול לגרום להחלקה, נפילה או פגיעה אחרת.

מעבר לכך, צריך לדאוג שהמתקנים עצמם בטוחים, חזקים ואיכותיים. צריך לקחת בחשבון מי אמור להשתמש בהם, להתריע בפני מי שלא אמור להשתמש, ובמקרים מסוימים יש צורך גם להסביר כיצד בדיוק משתמשים באותם מתקנים. בפרט אם מדובר במתקני כושר.

כאמור, על מנת שהשימוש במתקנים יהיה נוח, אזי שיש צורך גם בפתרונות הצללה מתאימים, פתרונות שיאפשרו להשתמש באותם אמצעים ומתקנים גם בימים חמים ופחות נעימים. אותם פתרונות, יאפשרו שימוש גם ליהנות מהגנה מפני הגשם בימי החורף.