מיקרוטופינג לרצפה

כאשר אנו באים לבנות בריכה בגינה שלנו יש כמה שיקולים שנצטרך לקחת בחשבון. אלה יהיו קשורים לריצוף ואיטום הבריכה ושפת הבריכה, העיצוב, המחיר, הבטיחות של הילדים ובכלל של האנשים בבית/אלה שיעשו שימוש בבריכה ועוד.

אחד הדברים החמורים ביותר בעניין הבטיחות שאנשים רבים נוטים לזלזל בו הוא נושא ההחלקה. בשל הקרבה למי הבריכה, אזור שפת הבריכה ואפילו הרחבה הסמוכה, עשויים להיות לחים, רטובים וחלקים במיוחד. מיותר לציין מה יכול לקרות לילד צעיר שרץ ומשתולל או לאדם בוגר שעשוי להחליק גם במידה והוא זהיר יותר. על כן חשוב להכיר את סוגי הריצופים השונים כמו מיקרוטופינג לרצפה למשל ולבסס עליהם את הריצוף שלנו.

השיקולים בעת בניית ריצוף בריכה מבטון לבית פרטי:

בניית בריכה מבטון היא האופציה המועדפת על מרבית האנשים הבונים בריכה פרטית בבית. יש לה יתרונות רבים והיתרון הגדול ביותר שלה אולי הוא האפשרות להתאים את גודל הבריכה בהתאם לגודל הגינה, כך ששפת הבריכה והרחבה הסמוכה יהיו מספיק רחבים ונוחים להליכה ושהייה ללא סכנה. סכנה אחרת שעשויה לרחף וצריך לקחת בחשבון היא נושא ההחלקה. זה לא סוד שאזור הרחבה הסמוך לבריכה בדרך כלל יהיה מחליק ומסוכן ועל כן נרצה לדאוג לריצוף מחוספס ומונע החלקה שיהיה פחות מסוכן לילדים ולמבוגרים כאחד. כך למשל שימוש במיקרוטופינג.

מהו מיקרוטופינג לרצפה?

אחד הטרנדים המובילים בשנים האחרונות לעיצוב קירות, רצפה, תקרה, חומות ועוד אינספור משטחים אחרים הוא שימוש במיקרוטופינג. מיקרוטופינג הוא למעשה שכבה דקה של בטון המהול בחומרי גלם נוספים היוצרים שכבת בטון דחוסה וחזקה יותר עם אפשרות, בערבוב חומרים מסוימים, לספק לה גוון שונים של צבעים וטקסטורות וניתן אף לעצב לפי צורות ושבלונות מסוימות. השימוש במיקרוטופינג הוא בעל יתרונות רבים מלבד נושא העיצוב. כך למשל בריצוף שלו עם טקסטורות ועיצובים מסוימים הוא יהווה ריצפה מעוצבת אך גם מחוספסת בשפת הבריכה ויסייע במניעת החלקה. ניתן למרוח אותו בסילר שיצפה את הבטון ויעניק לו את המעטפת שתשמור עליו מפני חדירת מים שתשבור את הבטון ותהרוס אותו.

מהו בטון מוחלק לרצפה?

בטון מוחלק הוא למעשה ריצוף בטון שבו עושים שימוש במכשיר מיוחד הנקרא הליקופטר כדי להחליק את הבטון לשכבה ישרה, אחידה, ללא בליטות. המראה המתקבל היא חלק ומבריק והוא מתאים לשימוש במקומות רבים, גם פנימיים וגם חיצוניים. יש המשתמשים בו גם בעיצובים פנימיים בבית, גם בבית העסק, גם בחניה ועיריות משתמשות בריצוף שכזה בפארקים עירוניים למיניהם גם כן. הוא אינו מומלץ על שפת הבריכה כיוון שהוא עשוי להיות מחליק במיוחד.

אז איזה ריצוף מתאים לנו לבריכה?

בדרך כלל בכל הקשור לריצוף הרחבה הסמוכה לבריכה נמליץ על מיקרוטופינג לרצפה עם עיצוב המתאים לצרכים ולרצונות שלכם ושיהווה רצפה מחוספסת ומונעת החלקה.