עיצוב גינה להעלאת שווי נכס הבית

בעזרת בחירת צמחים נבונה, בשילוב עם אלמנטים כגון בטון מוחלק, חיפויים, מזרקות וכדומה, ניתן לעצב גינה לתפארת. שימו לב כי עיצוב גינה במיטבו הוא תהליך שלוקח בחשבון את הסביבה הקרובה, את הגישה האסתטית שלכם וכמובן את התקציב שעומד לרשותכם. במידה והמטרה שלכם היא להעלות את שווי הנכס וגם לשפר את הבית, עיצוב גינה מושקע אך בתקציב סביר ישיג את המטרה.

עיצוב בעזרת אלמנטים מגוונים כגון בטון מוחלק משודרג

מי שלמד אדריכלות, עיצוב פנים וכדומה, יוכל להסתמך על עקרונות תיאורטיים רבים בעיצוב גינה נהדרת. אולם גם מי שלא למד מעולם עיצוב פנים וגם לא למד קורס של לימודי נדלן, יוכל לעצב גינה מרהיבה. ולא סתם גינה מרהיבה, אלא כזאת שתהיה אטרקטיבית ביותר ותעלה את ערך הבית במידה ניכרת.

בכדי להעלות את ערך הנכס, כדאי לחתור לכך שהגינה תהיה מיוחדת למראה ובעלת אלמנטים מגוונים. לצד שתילת צמחים שונים, שעל כך נדבר בהמשך, כדאי ומומלץ להשתמש באלמנטים מיוחדים שהפכו לנגישים ומודרניים. לדוגמא, שלבו בגינה פינת אירוח על בסיס בטון מוחלק, שיכול להיות משורג, בסגנון של דק או פרקט.

בפינת האירוח הזאת ניתן להציב ספסל, תאורת גינה סולארית יפה. ניתן להציב ריהוט גן מרהיב, מיטות שיזוף, פינת מנגל וכדומה. במידה והגינה גדולה מספיק, אפשר להוסיף מחסן גינה יפה.

אנשים מעריכים מאוד תוספת זו, כפתרון מעולה למקם כלי גינה, אופניים, ציוד קמפינג ועוד. כמו כן, ישנם מחסני גינה דו שימושיים שיכולים לעבור הסבה למשרד או קליניקה (בזכות קירות מבודדים, פנלים מיוחדים).

הקפידו שהגינה תהיה אטרקטיבית למראה

אנשים רבים חשים תשוקה לעצב גינה מרהיבה, מטעמים אסתטיים. עם זאת, יש כמה דברים שאתם אולי לא מודעים אליהם אך יעזרו לכם להשיג גינה אסתטית במיטבה, שמעלה את ערך הנכס. לדוגמא:

  1. הקפידו לשתול צמחים מסוגים שונים, שיעשירו את הגינה. בצורה כזאת אף פעם לא ישעמם בעין.
  2. ניתן לבחור צמחים שמאופיינים לא רק בצבעים שונים אלא גם במרקמים שונים, שהופכים את הגינה למגוונת ויפה במיוחד.
  3. אפשר להשתמש בדפוסי שתילה אופטימליים, תוך שימוש נכון במבנה הגינה ובגודלה. תכננו מראש את הסגנון הרצוי לכם ורק לאחר מכן גשו לעבודה או הזמינו מעצב גינות מומחה.
  4. הקפידו למקם את השתילים, השיחים או הפרחים, באזור שבו הם יזכו לשמש ישירה ומלטפת, לפחות מספר שעות בכל יום. אם הגינה מוצלת, הקפידו לשתול צמחים שמשגשגים גם בסביבת צל. כך הגינה תהיה תמיד פורחת, יפה ומרשימה וערך הנכס יעלה.
  5. אנשים כיום מאוד מעריכים את גישת הקיימות, כלומר אפשר להקצות פינה בגינה שבה שותלים צמחי תבלין וירקות. עצם העובדה שהגינה מפיקה ירקות טריים ומיני תבלין, משדרגת אותה ומעלה את ערך הנכס.